Виховна робота


КВК
Представлення команди


      Ми команда «Dream Team». У перекладі з англійської слово dream означає мріяти або бачити сон. Існує думка, що за позою, в якій спить людина, можна визначити приналежність її до тієї чи іншої професії. Ось так сплять інженери, так - продавці, а так - юристи. Але ніхто ніколи не бачив, як спить учителька. Бо учителька не спить. Вона вночі пише конспекти уроків і мріє про те, ким стануть її учні. Зараз ми вам покажемо, про що мріють наші вчителі.

 Світлана Олександрівна

Ось ще трішки помізкую,
може схему намалюю.
де молекула, де атом.
Юра стане депутатом,
збільшить вчителю зарплату,
оздоровчі й преміальні
і додасть без зволікання
до відпустки 10 днів...
                         Юра спить у депутатському кріслі. Голос у Верховній раді: «Ставиться на голосування законопроект про скорочення відпусток освітянам» пі-пі-пі... Юра прокидається, кидається до кнопки «за» і тисне на неї.

Юлія Григорівна
Я така ще молода
Даремно врода пропада.
Дивний вечір. Годі й спати.
Мені б вийти погуляти.
Якби  нам такий прогрес,
Як росте злочинність
Що в нас робить МВС?
І де їхня пильність?
Вийти пізно дуже страшно.
Ну, хіба врятує Саша.
                                       Саша підходить з наручниками.

Хто бере в нас хабарі?
Ясне діло. Вчителі!
Прошу руки, громадянко. (надіває наручники)
Вас затримано, панянко.


Ірина Андріївна

Щось літа уже не ті.
Де ж  ви, роки молоді?
Ще не ляжу. Дві хвилинки.
Треба виставить оцінки.
Знов озвалася печінка.
Вся надія на Каринку.
Не піду я на пролом
Запишуся на прийом.

                                У кабінеті лікаря.

Ой! У вас температура.
 Зараз випишу мікстуру.
Полоскання і компрес
Лікування в нас «експрес»
Не зважайте на нудоту.
Приступайте до роботи.

Людмила Володимирівна 
Школа, конкурси , проекти
Тести, зошити, конспекти.
Можна так і з ніг звалитись.
Навіть ніколи умитись.
От якби нам чудо-засіб,
що знімає втому,
 щоб натурпродукт,
 і єшок щоб не було у ньому.
Щоби легко розправляв
Найглибшії  зморшки
І щоб сліду від безсоння
Не видно нітрошки.
Щоби виглядів учитель
Просто бездоганно,
Очевидно допоможе
косметолог Анна.

Анна

Скраби, пілінги та чистки
І SPA – процедури,
Недешеві обгортання
Для стрункої фігури.
Що лишень клієнт бажає
Все зробити зможем
Всім, хто тільки має гроші
Радо допоможем.
Треба в школу ще забігти,
Бо дуже просили.
Тільки  щось нема бажання
І немає сили.
Я туди колег відправлю.
 «Імідж» - фірма славна.
Хай продукцію там сплавлять
Бо ще донедавна
Оріфлейм і Фаберлік
там ринок тримали
І для вчителів краси
Цього вистачало.
Щось продати хоч на гріш
Певна там зуміють лиш
Хвацькі хлопці з фірми «Імідж».

Дорогі учителі!
Ось ми – ваші мрії.
Посміхніться і впізнайте
 їх без істерії.


Ось  військовий генерал
Олег Тодор звати
Захистити вас зуміє
І без автомата,


А ця леді має бізнес
Заводи і яхти
Мерседеси і тойоти
І рахунки в банках.
Якщо коштів не хватає
На потреби ваші,
не соромтеся ніскільки.
Пишіть листи Даші.


Маша – славна балерина
Легка, мов пірїна
І її виразне па
Правда ж душу зачіпа?

  
Світ професій без моделі
Й уявити марно
В нім найкраща із найкращих
Тетяненко Жанна


В школі думали-гадали,
Хто виросте з Яші.
Чи соліст, чи програміст?
З Яші виріс футболіст.

Хто про пенсію з вас мріяв?

 Про достойну зміну?
Зустрічай нову колегу
Вчительку Марину.

Любі наші вчителі!
ми вам гарантуєм.
Все, що ви намріяли,
Ми реалізуєм.
Адже наш девіз такий
Дзвінкий і легкий:
«Сміло йдем у майбуття,

Мрії втілюєм в життя!»

Мистецтво носити хустку

     Карина     Як тільки її не називають в Україні – веселиця, берегиня. Її використовують як магічний оберег, а назва співзвучна зі словом «захищати». Вона може плекати віру, зігрівати душу, лікувати рани…Здогадалися? Так, це барвиста, як сад навесні, мерехтлива, як світання над річкою щира українська хустка.
     Саша  Цьому чудовому атрибуту жіночого вбрання, який з’явився в Україні в ХVII столітті, присвячується наша зустріч.  А точніше – ми поговоримо про мистецтво носити хустку. Яким воно було колись, і яким стало нині.
     Карина    Немає таких жінок у світі, яким би вона була не до лиця Хустина завжди була символом прихильності, любові, вірності в коханні, прощання і скорботи. Впродовж століть хустка була на Україні найдорожчим подарунком, який уособлював для кожної людини рідну країну,  рідний дім, рідну матір.  
     Саша    Мода на хустки не минає ніколи. Це  завжди актуальний атрибут у гардеробі кожної жінки.     Головний убір був виразником естетичних поглядів українок, яскравим декоративним елементом їхнього вбрання. Він підкреслював святковість чи буденність одягу, надавав інформацію про родинний та матеріальний статус жінки.
     Карина   « Якими ж були хустки в давнину?» - спитаєте ви.  Колись їх робили власноруч.  Святкові  хустинки виготовляли з найтоншого  полотна, мережили чудернацькими візерунками, вишивали шовком, сріблом та золотом. Повсякденні хусточки були скромніші і вже вишивалися червоними, синіми, зеленими, жовтими та рожевими нитками. Зрідка траплявся і чорний колір.  А саме полотно було білим: в  цьому полягає національний характер української хустки
     Саша    Візерунки  на хустках були переважно геометричні, а у ХУІІІ столітті увійшов у моду рослинний орнамент – польові квіти, розкішні півонії та ружі, гвоздики. Орнамент  ніколи не містив у собі жодної зайвої лінії, кожна рисочка мала тут своє певне значення...
     Карина   Трохи згодом серед українок набули широкої популярності пишні барвисті хустки з китицями,  запозичені від болгарів, а ті перейняли їх  від турків та персів. Ви  тільки погляньте на це просте і незбагненне диво – українську хустку.
Танцювальна композиція з хустками. На фоні музики звучить вірш
 В. Юхимовича

Ангеліна
На ній і гроно, і пелюстка,
 І небо, й райдуги на ній…
Мов берегиня вроди хустка
Здавен у нашій стороні.
Олег
 Та - нареченим на щастя,
Та - на добро матерям,
 Вічний дарунок - хустка квітчаста
 Знана стежкам і вітрам.
Антон
 Веселі ви чи сумовиті,
 На схилах Ворскли чи Дінця –
Нема таких жінок у світі,
Котрим вона не до лиця.
Альона
Мов помолодшала мати,
 гарна й сестра дорога.
 Роси в хустині, немов діаманти,
 зорі й квітки в берегах.
Яна
Ой ті луги та бережечки,
 які вгорі, такі внизу...
 На щастя й радість два ріжечки,
 а два - на смуток і сльозу.
Яша
Сонцю й роботі найближча,
подруга днів осяйна
 Душу зігріє і зніжить обличчя
 хустка - тернова весна.
Карина   Носити хустку – це мистецтво, якому потрібно вчитися. Сьогодні ми продемонструємо вам,  як носили хустки в різних куточках України.

Дівчата демонструють зразки пов’язування хустки  в різних куточках нашої країни
Яна, Юля Л., Альона, Ангеліна
(за сценою звучить текст)

Карина  Хустка могла пов'язуватись як самостійно, так і поверх очіпка  або іншого головного убору. У більшості випадків хустку перед вив'язуванням складали по діагоналі.
Хустка могла бути зав'язана кінцями спереду або на потилиці. Спереду вони могли бути під підборіддям, над чолом, заховані, або стирчали як ріжки. Ззаду кінці опинялися, якщо хустку схрещували на шиї і зав'язували зверху на кінцях, що були на спині; зав'язували під кінцями на спині; на шиї не перехрещували, а накривали потилицю, скроні, вуха і зав'язували на потилиці. Зверху хустку стискали на «дзьобик», на «коник». Інколи кінці великої квітчастої хустки перехрещували на шиї, але не зав'язували, залишаючи вільно спадати на спині.
Багато в чому остаточний вигляд вбрання голови залежав від форми очіпка, на який пов'язувалась хустка, а також від місцевості, де проживала жінка. Біля Лубен хустку зав'язували поверх розширеного вгорі очіпка, отримуючи об'ємний головний убір. У Миргородському районі використовували круглий очіпок, що зумовлювало круглу форму остаточного вбрання. Ось так носили хустку на гуцульщині, а це – центральна Україна. У Ніжинському районі хусткою повністю закривали очіпок, тоді як у Козелецькому її обводили навколо очіпка, залишаючи довгі кінці спадати на спині.
  Саша   Існує міф про те, що жінка в хустці виглядає як сільська баба. Сьогодні ми спробуємо повністю  розвінчати його, довівши, що хустка для дівчат і жінок завжди була і залишається одним з найпривабливіших аксесуарів, якому під силу невпізнанно перетворити навіть найнудніше вбрання. Вони личать усім віковим категоріям, і ніякого впливу на них не чинять ні комплекція, ні стиль одягу, ні прогноз погоди. Не дарма ж їх не оминають  увагою  такі корифеї світу моди як Laura Biagiotti, Versace, Rotex.  Цікаві вони й українським дизайнеркам Олені Лурдес,   Олені Серебровій та іншим.
  Карина   Ми знайшли й спробували на собі десятки способів пов’язування хустки від найпростіших до найвишуканіших. Вибирайте свій і одягайте хустку на шию, на голову, носіть на поясі або пов'язуйте до сумки, як це робимо ми.

Дівчата демонструють зразки пов’язування сучасної хустки

Карина     Отож хустка – це класика, річ, яка не старіє, яку можна носити роками. А якщо хустка вам не до лиця, то знайте, швидше за все, ви просто ще не знайшли тієї, що підходить особисто вам. Пробуйте, експериментуйте, фантазуйте - і рано чи пізно ви обов'язково знайдете «свою» хустку.
  Саша    « Хустка – тема жіноча», - скажете ви? Аж ніяк!. Шийні хустки для чоловіків стрімко увірвалися в моду, що цілком очікувано, адже вони чудово поєднуються як зі строгими костюмами, так і з сорочкою чи шкіряним піджаком.
     Історія чоловічої  шийної хустки бере початок ще за часів Римської імперії. Чоловіки стародавнього Риму пов'язували на шию шматок тканини квадратної форми для утеплення у військових походах.
    У Парижі модники надали шийній  хустці нового статусу модного аксесуару. Тепер  вона  стала не зігрівати, а прикрашати. З'явилася різноманітність форм і використовуваних тканин, у справу йшли шовк, найтонший батист, мереживо. У модну практику ввійшли різноманітні форми вузлів. Після цього чоловічі шийні хустки влаштувалися в гардеробі всіх європейських чоловіків. На сьогоднішній день шийну хустку використовують, як альтернативу краватці.
  Чоловічий діловий стиль уважний до деталей. Саме в їх виборі і поєднанні може проявити свій індивідуальний, тільки йому властивий, стиль кожен сучасний чоловік. Підбираючи костюм і аксесуари, ні в якому разі не забудьте про таку обов’язкову деталь, як хустка. Саме для неї була створена нагрудна кишеня піджака. Не всі чоловіки уявляють, як її краще скласти, щоб не зруйнувати діловий і строгий образ. Ось наші  варіанти складання хустки . Кожен робить це по-своєму. В цьому й полягає власний почерк.

(хлопці демонструють, як складаються хусточки в нагрудну кишеню піджака)
(виходять всі учасники проекту)

Карина   Ми вам про хустки розказали
Саша      І показали, як їх носять.
Карина   Погодьтесь з нами: знань таких
                 Ніколи не бува задосить.
Саша       Час лине швидко, а відтак
                 На знак подяки за увагу
                 І на  прощання  мудрий знак
Разом      ми дружно зробимо ось так.

Усі махають хусточками на прощання і залишають сцену.